Moje prace

Makijaż okolicznościowy

 

Od zarania dziejów makijaż jest jedną z najstarszych form sztuki. Każda epoka historyczna kreowała swoje trendy w makijażu, z których korzystali również mężczyźni.

W starożytnym Egipcie makijażu używali mężczyźni, kobiety i dzieci. Miał on za zadanie spełniać funkcję upiększająca i ochronną. Chronił skórę przed insektami i szkodliwym wpływem egipskiego klimatu.  Egipcjanie malując się wyrażali cześć dla boga słońca Horusa.Starożytne Rzymianki upiększały głównie twarz, szyję oraz ramiona. Podobnie jak dzisiaj, rozświetlały skórę i nadawały jej jednolity odcień. Najmocniej podkreślały oczy nakładając na nie sadzę, popiół i zwęglone płatki róż.W starożytnej Japonii sztuka makijażu była wiedzą tajemną, strzeżoną przez kapłanów. Pożądany makijaż gejszy, charakteryzujący się białą twarzą i oczami obrysowanymi czerwoną kredką był swoistą charakteryzacją.

W Stylu Rokoko dominowała nienaganna i porcelanowa cera. Kobiety i mężczyźni pudrowali swoje twarze. Ogromne ilości pudru upiększały i zakrywały brud. Na twarz w celu ukrycia niedoskonałości przyklejano pieprzyki, kropki i specjalne muszki w rozmaitych kształtach.

W różnych epokach historycznych wojownicy w celu odstraszenia przeciwnika nakładali na twarz barwy wojenne. Makijaż pełnił rolę religijną, charakteryzując dane wierzenie, rytuał, obrzęd wypływający z kultury i społeczności.

Dziś rolą makijażu jest wydobycie z twarzy jej atutów oraz podkreślenie ich. Gwarantuje poprawę nastroju, zwiększenie pewności siebie oraz zmianę wyobrażenia na temat własnego wyglądu. Pełni również rolę ochronną. Odpowiednio dobrane kosmetyki chronią skórę twarzy przed czynnikami atmosferycznymi.

Kluczową role w makijażu odgrywa odpowiednio dobrana kolorystyka zgodna z typem urody, osobistymi preferencjami, temperamentem, garderobą oraz rodzajem okazji.

Dobrze wykonany makijaż jest perfekcyjną kompozycją kolorów. Mają one za zadanie podkreślić poszczególne części twarzy (korekta kształtu twarzy czyli konturowanie, strobing, wydobycie koloru tęczówki, uwydatnienie kształtu ust )

Makijaż ma działanie terapeutyczne, w zależności od natężenia występujących w nim kolorów może uspokajać albo dodawać energii. Poprawia nastrój i zwiększa pewność siebie.

Oferuję wykonanie profesjonalnego makijażu na każdą okazję:

Ślub i wesele

Randkę

Studniówkę

Sesję fotograficzną

Rozmowę o pracę

Także brak okazji jest dobrą motywacją, aby sprawić sobie piękny makijaż. Po makijaż do sesji zdjęciowej lub makijaż okolicznościowy zapraszamy wszystkie Panie, i nie tylko Panie z terenu miasta Warszawa i okolicy. Wykonuję również profesjonalny makijaż biznesowy, który jest doskonałym uzupełnieniem przygotowania do sesji fotograficznej. Decydując się na makijaż fotograficzny warto pamiętać o tym, że nie będzie to makijaż, do którego jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień. Makijaż do sesji zdjęciowej jest na ogół bardziej wyrazisty i często mocniejszy od tego, który wykonujemy do pracy czy na wyjście z przyjaciółkami.